BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kai kas, kas po kiek laiko išlenda

Kai statai namą, atrodo, kad apgalvoji daugybę dalykų. Viską suplanuoji, apmąstai ir sistemingai vykdai. Deja viską numatyt ko gero yra tikrai neįmanoma, ypač jei namą nuo iki statai pirmą kartą ir patirties trūksta. Taigi nors mano paties pagrindinis darbas ir yra susijęs su statybom, bet tik su tam tikra jų dalimi, ne su visuma, todėl tam tikrų niuansų išlindo ir man. Laimei tai dalykai, kurie pakankamai lengvai gali būti ištaisomi ir gyvent netrukdo, bet vis tik jie šiektiek užknisa…

Taigi pirmas dalykas, kuris labiausiai krenta į akis man pačiam ir kurį netnesuprantu kaip sugebėjau praleisti yra štai šitas:

Angokraštis

Angokraštis

Pats negaliu suprasti kodėl neliepiau statybininkams angokraštį apklijuoti plytelėmis. Nors aišku galėjo ir susiprast padaryt tokį atrodytų elementarų dalyką. Nu bet kaip sakoma… pats kaltas.

Dalykas šitas ištaisomas aišku ne sunkiai, bet vistiek reikia prisiruošt ir padaryti tai. Pats plytelių klijuoti ir pjaustyti deja nemoku, tai reikės kažką organizuotis iš šalies.

Dar vienas dalykas, kuris išlindo yra šitas:

Ventiliacijos anga

Ventiliacijos anga

Jei kam ne aišku, tai yra ventiliacijos anga tūlike. Ištraukimas.

Tai atsitiko praeitą žiemą kai buvo žiaurūs šalčiai. Kaltas dėl to yra šitas daiktas:

Esmė ta, kad mano name palėpė yra šalta ir šitas ortakis yra tiesiog šlanga iš folijos nė velnio neapšiltinta, todėl kai drėgnas oras yra ištraukiamas, ant vidinių šito “ortakio” sienelių atsiranda kondensatas ir jis sėkmingai grįžta atgal ir drėkina man lubas tūlike. Reikia paimt ir nusipirkus apšiltintą vamzdį vietoje šito nesusipratimo pakeisti.

Tai va tiek pirmai pradžiai. Stengsiuosi daryti reguliarius apdeitus.  O kol kas komentuokit ir klausinėkit jei kam įdomu :)

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (23)

 1. Mindaugas:

  Laba diena,
  perskaičiau šį blogą ir norėjau pasiteirauti: kokie yra esminiai dalykai šiame name, kuriais blogo autorius yra nepatenkintas ar darytų kitaip? (kambarių dydis, langai, pastogė, vonia, bendra virtuvė ar pan.

 2. Mindaugas:

  Kur Jūs “įkišote” skalbimo masina?

 3. Ruta:

  Sveiki, noreciau suzinoti svetaines ilgi ir ploti. Bei didziojo lango auksti ir ploti. Aciu. Lauksiu atsakymo :)

 4. Mindaugai, Iš esmės viskuo kas suprojektuota ir pastatyta esu patenkintas, tik kai kurių kambarių apstatymas ant popieriaus atrodė, kad turėtų būti vienaip, bet o realybėje realiai taip padarius pamatėm, kad gavosi beryšio, tai teko pergalvot apstatymą. Bet kaip sakiau esminių kažkokių blogumų nebuvo. Skalbimo mašiną kišom į katilinę. Ten nemaža patalpa, tai puikiai telpa skabimo mašina.
  Rūta, Pati svetainė yra maždaug 7,5m x 3,5m, plius dar virtuvė/valgomasis yra kaip ir bendroje erdvėje ir yra maždaug tokio pat ploto.
  http://namas.blogas.lt/statom-geguzes-20d-antradienis-23.html Čia matosi planas,tai kairėje pusėje yra svetainė.
  Didysis langas 3,5 x 3,5. Tiksliau ten du langai vienas šalia kito.
  Mindaugai, tame pačiame plane katilinė yra dešinėje apačioje. Ten mūsų skalbiankė.

 5. Mindaugas:

  Aišku. Iš tiesų tai labai logiška skalbianke katilinėje dėti. Dar vienas klausimėlis - kokio pločio yra koridoriukas, skiriantis gyvenamąją ir miegamąsias zonas?

 6. Minadugai, apie 1,5m

 7. Mindaugas:

  Norėjau dar paklausti, kur užsakinėjote medines stogo santvaras? Kaip suprantu joms vidiniu atraminiu sienu nera?

 8. Darius:

  Norejau paklausti, kaip del nuoteku/kanalizacijos? Nes priesh beveik 4 metus buvo rashyta, kad ives po 2 metu, o idomu kaip gavosi ish tikro.
  Ir dar vienas klausimas prie to pachio: jei nepaslaptis, kokia gavosi bendra suma pradedant sklypu, projektais ir leidimais ir t.t. ir baigiant santechnika/armatura, sviestuvais ir baldais?
  Ir dar vienas klausimelis, kiek vidutinishkai duju suvartojama shildymo sezono metu.

 9. Mindaugai, medines santvaras mums dare tokia UAB Primtela. Nežinau ar jie dar gyvi, bet užsakinėjau pas juos. Geležinio vilko gatvėj jie sėdi tokiam baisiam ofise.

  Dariau, Kanalizacija vietinė. Miesto tinklai kaip ir išvedžioti, bet dar neprijungti. Dar ties Santariškėm ten kažką kapsto ir pajunginėja. Užtruko matyt. Sumą kažkur parašiau, bet dabar ji jau neaktuali, nes pasikeitę visos visko kainos. tiek sklypo, tiek medžiagų, tiek darbų.
  Dęl dujų tai priklauso nuo oro. Maksimum jei gerai prisimenu buvo kažkur 350m3, bet čia jau maximalkė, šiaip kokie 150-200m3

 10. Darius:

  Suma tai matchiau berods - bet ten buvo tik patchio namo iki rakto, bet zhinoma be sklypo, popieriu, projekto, santechnikos, baldu(buitines technikos virtuveje, skalbimas ir kt.) ir gerbuvio. Ir idomu kas dar i ta suma nebuvo iskaichiuota? Nes skaitant vietomis pasirode kad net kazkokios medziagos neiskaichiuotos? O kaip su duju katilu, elektros intaliacija(rozetes, jungikliai?)
  Taigi del to ir paklausiau kitu sudedamuju.
  Ash asmenishkai shiuo metu jau irgi nama damushineju, tai kolkas viska susirashes vos ne iki paskutinio cento, iskaichiuotos netgi “dovaneles”(tepaliukas) :)

 11. Sky:

  Labai naudingas įrašas. ačiū

 12. dd:

  na, dėl kanalizacijos tai klystate, jei laukiate, kad kas ateis ir prijungs :). Jau 2011 vasarą buvo galima jungtis.

 13. eGlesum:

  Sveiki,

  Kontaktų neradome, tad rašome čia.
  Turime Jums bendradrabiavimo pasiūlymą dėl tekstų šiam blogui.
  Jei domintų, susisiekite su mumis adresu vadyba@eglesum.lt

 14. LAbai geras straipsnis sakyciau. Viskas nuosekliai parasyta. Bet ar ne geriau deti koki vetiliatoriu ar kazka panasaus :)

 15. na kaip visada kazkas vis islenda…

 16. Kaip namas? ar dar stovi? :)
  Brokas ištaisytas?

 17. Julija:

  Sveiki,ta pati mes dabar turime,sakyciau gal net
  ir trauka prastoka

 18. Taip ir atsitinka, kai pakliūnate pas blogus projektuotojus ir žinoma statybininkus. Čia žiūrėk to ar ano nepaskaičiuoja ir tokie kliurkai gaunasi. Žiauru tiesiog :) Ir gaila, nes reikės vėl pinigus kišti.

 19. Tai čia visada taip būna, kai statybos rangovai tiesiog pasisamdo nekvalifikuotus darbininkus, kurie nežino kaip kokybiškai padaryti darbus. Iš pradžių viskas atrodo gerai, bet vėliau išlenda brokai :) Tai prieš darant remontus, reikia gerai pasidomėti rangovais :)

 20. Puikus pavyzdys kokia svarbi yra ventiliacija namuose. Daugelis yra linkęs praleisti šį dalyką pro pirštus.

 21. Man panašią problemą padėjo išspręsti šilumos siurblys oras vanduo. Rekomenduoju pasidomėti.

 22. oj kaip nesmagu, kai tokiu atsiranda… mums state imone, tai jau gyvenam virs metu, bet nieko blogo nera tikiuos ir neislis, Vat jau pries statant del vintiliacijos girdejom kad bedu buna, tai stengemes kuo geresne isirengt ir patikima firma samdem, kad darbai butu gerai atlikti

Rašyti komentarą