BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Statom toliau… rugpjūčio 5d., antradienis

Taigi vasara - atostogų metas… ne išimtis ir statybininkai…


Buvau išvykęs jūros pažiūrėti, ir šiaip atsipūsti nuo visokių rūpesčių (tame tarpe ir statybinių), todėl paskutines tris savaites jokių atnaujinimų bloge nebuvo. Statybų tempas taip pat ganėtinai sulėtėjo… na bet nieko, greitai viskas vėl įsibėgės.


Taigi po paskutinio atnaujinimo įvyko štai tokie pokyčiai:


ruošiamas pagrindas dažymui:
bei visur išklotas paklotas parketlenčių klojimui:
O visų didžiausias pasikeitimas yra tas, kad pagaliau pabaigė terasą:Atrodo super… :)


O šiaip tai per beveik mėnesį darbų, iš tiesų, atlikta mažokai… pagrindinės to priežastis yra tai, kad mano statybininkai turėjo degančius objektus kitur, todėl turėjo perkelti žmones ten, o kita, ko gero svarbesnė priežastis, yra ta, kad baigėsi mano kredito, skirto šitai statybai pirma dalis, todėl man reikėjo refinansuoti įregistruojant nebaigtą statybą ir pervertinant. Tai va šitas refinansavimo procesas yra iš tikro ilgas ir varginantis…, kuris surijo beveik du mėnesius ir beveik savaitę mano atostogų…


Esmė yra tame, kad prieš statybą aš su banku sutariau dėl kredito sumos, kuri man bus reikalinga pasistatyti namą. Bankas paskolą gali duoti tik tuo atveju jei turi kokį nors garantą jei kartais nesugebėtum tos paskolos grąžinti. Kadangi mes turime sklypą ant kurio tą namą statome, jį kaip garantą mes ir užstatėme bankui. Tačiau tų pinigų, kuriuos gavome užstatę vien tik sklypą mums neužteko namo statybai (arba užteko tik pastatyti tai, kas dabar matoma nuotraukose), todėl reikėjo atlikti refinansavimo procedūrą, kad gauti likusius pinigus, reikalingus užbaigti statybą. Kadangi mes ant to sklypo jau šį bei tą pastatėme bei atsivedėme elektrą, dujas ir išsigręžėme gręžinį, tai sklypo vertė padidėjo. Vadinasi užstačius tai, kas jau yra pastatyta galima gauti daugiau litų. Tačiau ne viskas taip paprasta… tam, kad užstatyti reikėjo atlikti nemažai papildomų žingsnių:


1. Iš seniūnijos gauti įsakymą dėl adreso suteikimo (2 savaitės, nemokamai)


2. Atlikti namo kadastrinius matavimus. Juos atlieka geodezistai arba Registrų centras. Normaliai trunka apie 2 savaites, bet mes skubėjome, tai už didesnę kainą atliko skubos tvarka per savaitę (1 savaitė, 1200Lt)


3. Gauti pažymą iš Vilniaus Apskrities Viršininko Administracijos Teritorijų Planavimo ir Statybos Valstybinės Priežiūros Departamento (nu ir pavadinimas…) apie tai, kad mano statyba yra vykdoma pagal projektą. Tam reikėjo pateikti kadastrinių matavimų bylutę iš Registrų centro, namo projektą ir pastato išpildomąją nuotrauką, kur matytųsi visų pastato kampų koordinatės ir atstumai iki sklypo ribų. Apie pastarąją sužinojau tik nešdamas dokumentus ir rašydamas prašymą pažymai gauti, todėl skubos tvarka turėjau ją organizuotis) (1 savaitė, nemokamai)


4. Pasidaryti išpildomąją nuotrauką. Realiai ten vienas lapas su ant sklypo užbrėžtu namuko planu ir sužymėtais atstumais iki sklypo ribų. Darbo ten gerai valandai… (1 savaitė, 400Lt);


5. Registrų centre įregistruoti nebaigtą statybą ir nuosavybę į ją. Taigi su pažyma iš statybos priežiūros ir kadastrinių matavimų blutėmis reikėjo eiti atgal į registrų centrą. gerai, kad bent galima pagreitinti procesą daugiau mokant už paslaugą. (3 dienos, ~100Lt).


6. Įregistravus turtą (nebaigtą statybą) ir nuosavybę į jį, galima daryti vertinimą.  Susitariau, padarė gana greitai (2 dienos, 650Lt).


7. Gauti teismo leidimą įkeisti nekilnojamąjį turtą. Šitas išlindo labai netikėtai… nesitikėjau, kad jo reikės, bet deja… kadangi pas mus auga pusantrų metų bamblys, tai valstybė turi apginti jo interesus ir būti tikra, kad jo gyvenimo kokybė nepablogės mums užstačius nekilnojamąjį turtą. Aš suprantu, kad kai užstatomas butas ar namas, kuriame tas bamblys gyvena, tada teismo sprendimas reikalingas, bet mūsų atveju… na tiek to… Tai šiuo metu kaip tik laukiame teismo leidimo, kurį labai tikiuosi gauti trečiadienį (rytoj). Kad jį gauti reikėjo pristatyti visą krūvą dokumentų: asmens dokumentus (mano, žmonos ir vaiko), santuokos liudijimą, kredito sutartį, nuosavybės dokumentus ir… pažymas apie pajamas… (5 dienos, nemokamai)


8. Pažymos apie gaunamas pajamas. Nesuvokiu kam šitos reikalingos, nes juk yra kredito sutartis su banku, o kas jau kas, bet bankas tikrai patikrina kliento mokumą prieš duodamas kreditą. Pateikdami prašymą ir visus popierius tesmui šitų pažymų neturėjome. Parašėm prašyme, kad pateiksim svarstymo metu. Man ją gauti ne problema iš savo darbovietės buhalterijos, bet mano brangiausioji augina vaiką, tai “atlyginimą” jai moka sodra, todėl iš Sodros tą pažymą ir reikia organizuotis. O tai užtrunka… (iš sodros 3 dienos, nemokamai).


9. Taigi kai turėsime teismo leidimą, reikės eiti pas notarą forminti hipotekos lakštą, t.y. atlikti užstatymo arba įkeitimo sandorį. Procedūra gana greita, bet brangi ir reikia sulaukti kada notaras priims. Tikiuosi, kad ketvirtadienį ar vėliausiai penktadienį galėsime tai atlikti (1 diena, daug Lt)


10. Po įkeitimo įforminimo per 3 dienas gausiu pinigus…


Tai va… kaip jums laiko ir pinigų sanaudos šitam reikalui…? :)


Eina jie visi… su tokiom procedūrom.


Jei kada reikės, antrą namą statyt bus lengviau :)

Rodyk draugams

Komentarai (8)

 1. oho! OHO!
  įdomu, ar norėsis dar antrą namą statyti po tiek rūpesčių ;)

 2. As taip pat siuos etapus (kredito sumos padidinimas) turejau. Tiksliau sustojau ties vertinimu. Jei pradedi rupintis anksciau laiko - nelabai jau ir vargina tu popiereliu rinkimas, nebet vazinejimas ir automobilio parkavimas kele rupesti…

 3. Anonimas:

  Bjauriausia, kad laiko daug surija toks važinėjimas… ir ypač kai išlenda kokie nors nenumatyti dalykai.

 4. Marius:

  Labai graziai atliktas gerbuvio pirmasis etapas. Pas mus kaip tik numatomi sie darbai, todel noriu paklausti: kas padejo suformuoti aplinka, patare del darbu eigos ir pan?
  Taip pat koks yra cokolio aukstis?
  Jusu tempai super - belieka tik zavetis…

 5. Šauniai padirbėta :)

 6. Puikiai padirbėta :)

 7. Idomu kaip šiai dienai atrodo terasa. Ar jau perdažinėjot? Kaip medžio stovis? Gal galėtumėte įdėti nuotraukas kelias?

  Dėl gipso namo viduje. Ar pasiteisino toks sprendimas? Ar daug skilimų? Antrą kartą suktumėte gipsą į lubas ir sienas?

  Dėkui

Rašyti komentarą